Results 1 to 5 of 5

Topic: Diskusia za Fighting Games

Bulgaria's foremost expert on everything CM related!

User Info Menu

Diskusia za Fighting Games

Тук можем да си пишем и да постваме скриптове.

Изискванията към гейм пакетите е да имат едно и също меню. А как ще работят комботата - имаш пълна свобода.
    Last edited by Excalibur; 1 Week Ago at 19:41.

Babyfaced Assassin

User Info Menu

Re: Diskusia za Fighting Games

А как точно се публикуват/създават гейм пакетите? Виждам как мога да публикувам скрипт от програмата, но не намирам никакво инфо за геймпак.

От тези геймпакети, които ги има публикувани, виждам, че може при самото програмиране на устройството да си избираш за кой герой да работи комбото. Тръгнах да пиша в тази посока, като идеята ми е в един скрипт да имам всички желани комбота за даден герой (или както е думата на български) и трите му вариации, а играчът да може да избира между вариациите, вместо да се пре-програмира устройството всеки път. Проблемът е, че не зная дали в един геймпакет може да се съберат всички комбота за всички герои. Дали самият геймпакет е един скрипт или комбинация от няколко.
    Единствената причина да не съм седнал и написал един цял скрипт е, че не зная как точно се публикват тия неща и изискванията. Още експериментирам какво може и какво не може да се изпълни.
    Не искам да се окаже, че след като съм написал нещо, то трябва да бъде преработено или почти пренаписано, ако добре се изразявам.
    Не съм някакъв начинаещ програмист, но и не се занимавам професионално (по-скоро ми е хоби). Та ако има някакво четиво да прочета по темата с геймпакетите, преди да пиша нещо сериозно, ще ми е от голяма полза.

User Info Menu

За да ти дам цялата информация за гейм пакетите , трябва да си приет за член на екипа създаваш гейм пакети. Тогава ще имаш достъп до част от форума, която е достъпна само за тези членове.

Иначе гейм пакета е същото като скрипта с тази разлика , че ползва допълнителен файл ( нещо като .ini file ) чрез който юзера може да избира от предварително зададени стоиности.

За да станеш член ще трябва да подпишеш документ, че няма да публикуваш никъде кода за гейм пакетите. Ще ти го изпратят на имейла .

Babyfaced Assassin

User Info Menu

Да, разбирам.
    Ще напиша само един скрипт тогава и ще го пусна в тази тема да прецените. В края на седмицата имам повече свободно време, та ще го направя тогава.

User Info Menu

Quote Originally Posted by Arntor View Post
    Да, разбирам.
    Ще напиша само един скрипт тогава и ще го пусна в тази тема да прецените. В края на седмицата имам повече свободно време, та ще го направя тогава.
    Добре, ще чакам когато си готов.

Similar Topics

1. TUTORIAL HOW TO MAKE FIGHTING GAMES SCRIPTS
    By Excalibur in forum Fighting Game Scripts
    Replies: 13
    Last Post: 28th September 17, 09:24
  2. Fighting Games script by request : speedball1313
    By Excalibur in forum Script Request
    Replies: 0
    Last Post: 11th August 17, 21:17
  3. Dashing in Fighting Games
    By KidTetsu in forum Fighting Game Scripts