PDA

View Full Version : Diskusia za Fighting Games

Excalibur
12th November 17, 19:39
Тук можем да си пишем и да постваме скриптове.

Изискванията към гейм пакетите е да имат едно и също меню. А как ще работят комботата - имаш пълна свобода.

Arntor
13th November 17, 15:15
А как точно се публикуват/създават гейм пакетите? Виждам как мога да публикувам скрипт от програмата, но не намирам никакво инфо за геймпак.

От тези геймпакети, които ги има публикувани, виждам, че може при самото програмиране на устройството да си избираш за кой герой да работи комбото. Тръгнах да пиша в тази посока, като идеята ми е в един скрипт да имам всички желани комбота за даден герой (или както е думата на български) и трите му вариации, а играчът да може да избира между вариациите, вместо да се пре-програмира устройството всеки път. Проблемът е, че не зная дали в един геймпакет може да се съберат всички комбота за всички герои. Дали самият геймпакет е един скрипт или комбинация от няколко.
Единствената причина да не съм седнал и написал един цял скрипт е, че не зная как точно се публикват тия неща и изискванията. Още експериментирам какво може и какво не може да се изпълни.
Не искам да се окаже, че след като съм написал нещо, то трябва да бъде преработено или почти пренаписано, ако добре се изразявам. :)
Не съм някакъв начинаещ програмист, но и не се занимавам професионално (по-скоро ми е хоби). Та ако има някакво четиво да прочета по темата с геймпакетите, преди да пиша нещо сериозно, ще ми е от голяма полза.

Excalibur
13th November 17, 21:09
За да ти дам цялата информация за гейм пакетите , трябва да си приет за член на екипа създаваш гейм пакети. Тогава ще имаш достъп до част от форума, която е достъпна само за тези членове.

Иначе гейм пакета е същото като скрипта с тази разлика , че ползва допълнителен файл ( нещо като .ini file ) чрез който юзера може да избира от предварително зададени стоиности.

За да станеш член ще трябва да подпишеш документ, че няма да публикуваш никъде кода за гейм пакетите. Ще ти го изпратят на имейла .

Arntor
14th November 17, 13:18
Да, разбирам.
Ще напиша само един скрипт тогава и ще го пусна в тази тема да прецените. В края на седмицата имам повече свободно време, та ще го направя тогава.

Excalibur
14th November 17, 22:23
Да, разбирам.
Ще напиша само един скрипт тогава и ще го пусна в тази тема да прецените. В края на седмицата имам повече свободно време, та ще го направя тогава.

Добре, ще чакам когато си готов.